Książki z gatunku fantasy

Fantastyka to gatunek, który z roku na rok coraz mocniej się rozwija i cieszy się wielką popularnością wśród wielu osób. Trzeba przyznać, że autorzy za każdym razem zaskakują nas swoją wszechstronnością, dzięki czemu można brać udział w niezwykłych przygodach poszczególnych bohaterów. Warto również zwrócić w książkach na kreacje bohaterów pierwszo i drugoplanowych. W żadnych innych książkach takich postaci nie ujrzymy. Jeżeli ktoś lubi książki z tego gatunku, to powinien poznać takie serie, jak “Malazańska księga poległych” Stevena Eriksona i “Księga prochu” Phlipa Pullmana.

“Malazańska księga poległych”

Steven Erikson zasłużył sobie już na miano jednego z najlepszych twórców, który na długo zostanie zapamiętany przez czytelników. Nie tylko przez obecne pokolenie, ale również przez te, które pojawią się później “Malazańska księga poległych” to jedna z najlepszych serii, która składa się z dziesięciu tomów. Zalicza się do nich od początku: “Ogrody Księżyca”, “Bramy Domu Umarłych”, “Wspomnienie lodu”, “Dom Łańcuchów”, “Przypływy nocy”, “Łowcy kości”, ” Wicher śmierci”, “Myto ogarów”, “Pył snów”, “Okaleczony Bóg”. Dziesięć niezwykłych tomów z wielką ilością bohaterów i akcją, która ani na moment nie ustaje. Polskie wydania poszczególnych części cyklu są dzielone na dwie części: Wspomnienie lodu: I Cień przeszłości, II Jasnowidz, Dom Łańcuchów: I Dawne dni, II Konwergencja, Przypływ nocy: I Misterny plan, II Siódme zamknięcie, Łowcy kości: I Pościg, II Powrót, itd. Spis wszystkich książek dostępny jest dla czytelników w sieci bez trudu. Steven Erikson to jeden z najlepszych autorów, a jego książki są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających czytelników.

“Księga prochu”

Podobnie jest z Phlipem Pullmanem, który zaprasza do zapoznania się z wyjątkowymi książkami. “Księga prochu” to kontynuacja “Mrocznych materii”. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności czytać, to ma dużo do nadrobienia. Co może się stać, jeżeli dojdzie do zdarzenia dwóch odmiennych światów – nauki i religii? Jak też mogą zmienić się poglądy ludzi na otaczającą ich rzeczywistość? “Księga prochu” opowiada o nieznanych losach Lyry, które opowiedziane są oczyma Malcoma – jej towarzysza. Lyra chce poznać tajemnice wszechświata. Tylko dlaczego tak mocno jej na tym zależy? Dziewczyna wspólnie z Malcolmem i towarzyszącymi im dajmonami wyruszają przed siebie. Wszystko jeszcze przed nimi. Ten świat, który do tej pory był im znany, już niedługo w całości może zmienić swoje oblicze.