Niesamowity świat fantasy

Fantastyka jest niesamowita. Człowiek czytając takie książki, jest pod wrażeniem pomysłowości i kreatywności poszczególnych autorów. Sami nie bylibyśmy w stanie wymyślić takich rzeczy, a tu takie prawdziwe mistrzostwo literackie, dzięki czemu możemy zagłębić się taki świat, gdzie naprawdę może się dużo wydarzyć. Jeżeli chodzi o fantastykę, to godne uwagi są “Malazańska księga poległych” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/malazanska-ksiega-poleglych), którą to stworzył Steven Erikson. Inną, wartą uwagi książką są “Zwiadowcy” Johna Flanagana.

“Malazańska księga poległych”

Seria dziesięciu książek, która jest na tyle popularna, że doczekała się nawet swojego miejsca w najpopularniejszej encyklopedii internetowej. Może o dziele Eriksona nie mówi się tak dużo, ale wszyscy miłośnicy tego gatunku literackiego doskonale wiedzą, że jest to absolutny pewnik z którym należy się zapoznać, jeżeli chodzi o fantastykę. Jeżeli chodzi o poszczególne tomy, to mamy tutaj do czynienia z takimi tytułami: Ogrody Księżyca, Bramy Domu Umarłych, Wspomnienie lodu, Dom łańcuchów, Przypływy nocy, Łowcy kości, Wicher śmierci, Myto ogarów, Pył snów, Okaleczony Bóg. Jest dużo czytania, ale można być pewnym że satysfakcja będzie ogromna, jeżeli komuś uda się dotrwać do końca. Aby móc dobrze zrozumieć poszczególne wątki, należy czytać od samego początku. Książki są naprawdę dużych rozmiarów, dlatego od tomu trzeciego zostały one podzielone w polski wydaniu na dwa tomy. Chociaż warto dodać, że na dziesięciu tomach się nie kończy. Steven Erikson zadbał o to, aby Bauchelain i Korbal Broach doczekali się innych książek. “Malazańska księga poległych” to coś, na co naprawdę warto zwrócić uwagę.

“Zwiadowcy”


John Flanagan to jeden z najbardziej znakomitych twórców, który już nie raz udowodnił, że doskonale się czuje, jeżeli chodzi o fantastykę. Tworzy on niesamowite powieści z tego gatunku, które w głównej mierze dedykowane są dla młodych ludzi. Chociaż trzeba przyznać, że po serię “Zwiadowcy” mogą sięgnąć wszyscy – bez względu na wiek. W tej serii, jak do tej pory, można znaleźć piętnaście tomów powieści, które są w stanie przynieść ogromna satysfakcję. Całość cieszy się ogromną popularnością, a czytelnicy nie mogą doczekać się kolejnych części. I tutaj wszystkie książki trzeba czytać po kolei, dzięki czemu będzie wiadome, o co chodzi dokładnie. Jeżeli ktoś szuka dobrego prezentu dla fana tego gatunku, to powinien pomyśleć o tym, aby zakupić cały pakiet. Młodzi ludzie oraz nieco starsze osoby na pewno ucieszą się z tego, że będą mogli mieć do czynienia z taką serią.